Moravská vodárenská, a.s. Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Královéhradecká provozní, a.s. Středočeské vodárny, a.s. 1.SčV, a.s.
www.voss.czVoda hrouArchiv soutěžíRybaření s Jakubem Vágnerem 2012

Rybaření s Jakubem Vágnerem 2012

 

Máme vítěze!

Praha 16.4.2013

 

V rámci projektu "Cesta pstruha" proběhla soutěž o den rybaření s nejslavnějším českým rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem.

Cesta pstruha je pětiletým projektem Neziskové organizace Sladkovodní giganti, o. s., společnosti Veolia Voda a Nadačního fondu Veolia, který usiluje o návrat lososovitých druhů ryb do našich řek. Každý rok je vypuštěno kolem 4000 kusů ryb a celková investice do projektu činí 10 miliónů korun.

Nezisková organizace Sladkovodní giganti uspořádala soutěž, která se konala od 1. 9. 2012 do 31. 3. 2013. Úkolem soutěžících bylo poslat svoji fotografii spolu s nejzajímavějším úlovkem sladkovodní ryby. Vítězem se stal Martin Šícho, který zaslal fotografii s opravdu kapitálním úlovkem – sumcem o délce 222 cm, a může se tak těšit na den rybaření se světoznámým rybářem Jakubem Vágnerem a na nějaký společný úlovek.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. 10. 2012
Projekt Cesta pstruha pokračuje. Letos proběhlo vysazování původních druhů ryb do našich řek již třikrát. Více než 1,5 tuny ryb bylo vysazeno do řeky Střely u jezu na Velké louce v Plasích na Plzeňsku. Poslední vypouštění se uskutečnilo 27. 9. 2012 a osobně se jej zúčastnil i světoznámý rybář a dobrodruh Jakub Vágner.

Vypouštění probíhá v rámci úspěšného projektu „Cesta pstruha – návrat lososovitých ryb do českých řek“, který je realizován neziskovou organizací Jakuba Vágnera Sladkovodní giganti, o. s., ve spolupráci s vodohospodářskou firmou Veolia Voda Česká Republika, a.s., a Nadačním fondem Veolia.
Projekt je naplánován na 5 let a celková investice společnosti Veolia Voda a Nadačního fondu Veolia do projektu činí zhruba 10 mil. Kč. V roce 2011 bylo do řeky Střely vypuštěno cca 2,5 tuny pstruhů a dle odhadů odborníků přežilo 80 % z nich. Za těmito úspěšnými výsledky stojí především původ ryb a úsek řeky, kam jsou vypouštěny. „Ryby pocházejí z přírodních jezer na Slovensku. Jsou různé velikosti a díky tomu jsou odolnější než ryby chované v umělých sádkách stejného stáří.“ tvrdí patron projektu Jakub Vágner. Velké dospělé ryby se mohou v budoucnosti v řece vytřít a populace pstruhů by tak mohla ve Střele existovat již bez významnější pomoci člověka.


Pro vysazování byl vybrán úsek toku řeky tak, aby byly ryby co nejvíce chráněny před nálety kormoránů. V příštích letech bude projekt rozšířen do dalších lokalit a podle Štěpána Auředníka, manažera neziskové organizace Sladkovodní giganti, o. s., také o další druhy vysazovaných ryb, např. lipany podhorní.
Více informací o projektu „Cesta pstruha“ je možné získat na webových stránkách www.cestapstruha.cz.

 

Pro prehrani filmu potrebujete Flash Player.

 

 

 

 

 

 

Důležité kontakty
Zákaznický mobil:

601 279 279

Kontaktní e-mail:

 info@voss.cz 

Pozor!

Neslouží k ohlašování poruch a havárií, je pouze kontaktní

datová schránka:

iwfuegx

Anketa

Uvítali byste v restauracích karafu obsahující pitnou vodu z kohoutku?

Ano, měl by to být standard 88% (60)
Ano, alespoň na požádání 4% (3)
Nepotřebuji tuto službu 0% (0)
Nepiju vodu z kohoutku 7% (5)
Kalkulačka spotřeby vody

estimez-conso-3.swf

Aktuálně

Akce Kohoutková

Chcete mít možnost požádat o pitnou vodu z kohoutku ve své restauraci? Informujte majitele o akci Kohoutková.

Více informací na www.kohoutkova.cz

Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.

Infolinka: 601 279 279

Jiřího Dimitrova 1619, 356 01  Sokolov
napište nám | www.voss.cz

YTB